Büyük Sıçrama STEAM

Büyük Sıçrama STEAM
Boğaziçi Üniversitesi 1 Ekim 2016

Büyük Sıçrama STEAM 1 Ekim’de Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı etkinlikte STEAM (Science-Technology-Engineering-Art-Maths / Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) kavramı ve eğitim modeli ele alındı. Etkinliğin ilk oturumunda ilk konuşmacı Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Tekinay oldu. Ardından Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Çayırcı konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi.

Verilen kısa bir ara sonrası Büyük Sıçrama STEAM etkinliğinde sıra Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Özel’deydi. Sonrasında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektrik & Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlke Ercan konuşmasını gerçekleştirdi.

Etkinliğin ardından Büyük Sıçrama bir ilki gerçekleştirdi ve Empa Electronics sponsorluğunda, Boğaziçi Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu ve Karınca Lab işbirliği ile çocukları STEAM eğitim modeliyle tanıştırmak için uygulamalı STEAM Workshop’u serisine başladı. Karınca Lab MAKEY elektronik tasarım modülleriyle tanışan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) çocuklarına, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi büyüklerinden teorik ve kit uygulamalı STEAM Workshop’u verildi.