BÜYÜK SIÇRAMA ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ
BÜYÜK SIÇRAMA ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ
İTÜ 17 Aralık 2014

TESİD sponsorluğunda yapımına 2 yıl önce başlanan “Büyük Sıçrama” belgeseli OCAK 2015 de TRT’ ye teslim ediliyor. Hedefinde üniversite gençliği olan bu projenin, diğer önemli bacağı olan üniversite etkinliklerinin ilki Aralık ayında İTÜ Maslak Kampusu SDKM’de yapıldı. 400 kişinin katılımı ile gerçekleşen bu etkinlikte, üniversite öğrencilerinin yanı sıra, akademisyenler, duayenler ve iş dünyasından yöneticiler katıldı. TESİD adına Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik, daha sonra yönetmen Alper Akman’ın Belgesel Tanıtımı ile devam etti. Ardından etkinlik sponsoru Teknosa adına Pazarlama Direktörü Cemal Cem Işık‘ın 7 şehir 12 üniversitede yapılacak bu etkinliklere verdiği önemi içeren bir konuşması ile ilk bölüm sona erdi.
Verilen ara sonrası, moderatör Sinan Orallı yönetiminde panele geçildi. Panelde; Enerji, Bilişim, Endüstriyel Elektronik, İnternet Girişimciliği, Teknoloji Pazarlama gibi farklı alanlardan gelen konuklar öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Öğrencilerin ilgisi projenin amacına uygun geliştiğinin güzel bir göstergesi oldu.

Panelistler;

Prof.Dr.Eşref Adalı – İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi Dekanı
Lütfi Yenel – KRON Yönetim Kurulu Başkanı / TESİD
Ceyhan Saldanlı - BEREKET ENERJİ Yönetim Kurulu Başkanı 
Faik Erem – ENTES Yönetim Kurulu Başkanı
Melih Ödemiş – YEMEK SEPETİ Kurucu Ortağı
Cemal Cem Işık – TEKNOSA Pazarlama Direktörü

Amaç doğrultusunda ilk adım başarılı bir şekilde atılmış oldu. Sırada 11 üniversite var. TESİD bu ilk takvimi başarı ile tamamlayarak organizatör IEEE öğrenci kulübü ile etkinlikleri her yıl gerçekleştirmeyi ve 40 civarı üniversiteye ulaşmayı hedefliyor.