ytu-28-mayis-etkinlik

BÜYÜK SIÇRAMA ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ
BÜYÜK SIÇRAMA ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 28 MAYIS 2015

Büyük Sıçrama üniversite etkinliklerinin 11. durağı Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. 120 katılımcı, elektronik ve bilişim sanayimizin doğuş öyküsüne tanık olurken, değerli panelistlerimiz ile sorularına cevap buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nden  Prof. Dr. Galip Cansever’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik , TESİD adına Empa Electronics Yönetim Kurulu Başkanı Vural Akman’ın konuşmasının ardından, ST Ülke Müdürü Tunç Aydemir ve TI Uygulama Mühendisi Yunus Karabörek’in  “İki Dev Yarı İletken Şirketinin Merceğinden Büyük Sıçrama” konuşmalarıyla devam etti. Ardından Moderatör Sinan Orallı ve Yönetmen Alper Akman’ın  “Büyük Sıçrama”  belgeseli tanıtımı ile 1. bölüm sona erdi.

 

Verilen kısa bir ara sonrası, Yıldız Teknik Üniversitesi  IEEE Yönetim Kurulu  Başkanı Mehmet İnce’nin “ Öğrenciler Merceğinden Büyük Sıçrama”  başlıklı konuşması ile başlayan 2.bölümde moderatör  Sinan Orallı yönetimindeki panelde, panelistlerimiz öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

 

Panelistler:

 

Şerif Acar Beykoz                 TELENITY Genel Müdürü

Metin Nil                                  VESTEL Elektronik Proje Destek ve Teşvikler Müdürü

Ünal Küçük                             MAKEL Ar-Ge Direktörü

Burak İlhan                             TEXAS INSTRUMENTS

Songül Çavuşoğlu                 TEKNOSA İnsan Kaynakları İş Ortağı Müdürü

 

Teknosa sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinliğin sonunda yapılan çekilişte 5 şanslı öğrenci Logitech hediyeleri ile buluştu ve etkinliğe katılan öğrencilere TESİD adına katılım sertifikaları verildi.